İş Kurmak İsteyen Kadınlara Mikro Kredi İmkanı

Bir önceki yayınımda iş kurmak isteyen kadınlar için mikro kredi imkanı bulunduğunun haberi vermiştim. Bu yazıda mikro kredi hakkında merak edilen bilgileri bulabilirsiniz.

Sadece Kadınlara Mikro Kredi İmkanı

Evet yanlış duymadınız, sadece kadınlara özel bir mikro kredi veriliyor. Bu kredi sayesinde kendi işini kurmak isteyen kadınlara yardım etmek amaçlanıyor. Bir çok kadının ilgisini gören bu krediye sizde başvurabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir ?

Başvurmak için herhangi bir ön koşul yok, kendi işini kurmak, kendi çizgisinde ilerlemek isteyen tüm bayanlar koşul aranmadan bu krediye başvurabilir, kredi alabilir.

Mikro Krediye Nasıl Başvurabilirim ?

Başvurmanın ilk aşaması işini kuracağın bir alan bulmak, kendini yetenekli hissettiğin bir alanı seç ve seninle beraber çalışacak, 4 kadın daha bul, yani seninle beraber 5 kişi olun. Bundan sonra başvuru aşamasına geliyoruz, başvuruyu yaptın 1 haftalık bir eğitimden geçiyorsun, bu eğitimden sonra ilk miktar olan 1000 tl alıyorsun, evet mikro kredinin ilk kısmını bu kadar kolay bir şekilde alabilirsiniz, kefil yok, teminat yok. Bundan sonra da bütün her şey sana bağlı hemen çalışmaya başlayıp krediyi geri ödemeye başlarsan, düzenli ödemeler sonrasında bir sonraki yıl alacağın kredi miktarı artacak. 500 TL kredi alan biri haftada 12.5 TL geri ödeme yaptığı takdirde, kredi limiti artacaktır.

Mikro Kredi İçin Nereye Başvurmam Gerek ?

www.tgmp.net/ internet sitesine girerek, kendi bölgenizde ki mikro kredi başvuru noktasını bulup, oraya başvurunuzu yapabilirsiniz. Kendi bölgenizde başvuru yapabileceğiniz bir yer yoksa, İl Özel İdaresine başvuru yapma hakkına sahipsiniz.

Olmaz demeyin bugüne kadar tam 45,00 kadın mikro kredi aldı ve iş sahibi oldu. Bunun yanında internet üzerinden başvuru yapamam diyenler için de Mikro kredi programının genel müdürlüğünün 0 312 436 90 90 numaralı telefonundan bilgi alabilirsin. İstanbul  Bağcılarda açılan İstanbul’un İlk Mikro Kredi merkezine ise, 0212-651 04 31 telefonlu numaralardan ulaşabilirsiniz.

View full post on PART TİME İŞ İLANLARI