İş kurmak isteyenler için iş fikirleri

Bu yazımda iş fikirlerine yer vermek istiyorum. İş kurmak isteyen birçok kişi öncelikle çevrelerindeki kişilerin bu konudaki fikirlerini almak isterler. Nasıl bir iş yapsam veya burada bu iş olur mu? Bu gibi sorular büyük ihtimalle size de sorulmuştur. Aslında hepimizi para kazanabileceğimiz az sermayeli ve uzun vadeli devam ettirebileceğimiz bir işi yapmak isteriz. Bu nedenle bu yazıyı hazırlamaya karar verdim. Aslında asıl amacım kendi düşüncelerimi sizlere aktarırken sizlerden de gelen iş fikirleri ve önerilerini de görmek bunun için sizde iş fikirlerinizi yorum bölümünden paylaşırsanız değişik şehirlerden bu yazıyı okuyan arkadaşlar için daha faydalı bir yazı olacaktır.

Az bir sermayeniz var ve küçük ölçekli bir iş yeri açmak istiyorsunuz. Öncelikle seçtiğiniz işe olan ilginiz çok önemli ilgi alanınızın dışındaki bir iş uzun vadede size sıkıntı verecektir. İkinci olarak ise iş yerini açacağınız yerin konumu; eğer o bölgede fazla sayıda o işi yapan varsa hem onlarla rekabet etmek zorunda kalacaksınız buda  yeni olduğunuz için işinizi zorlaştıracaktır. Üçüncü dikkat etmemiz gereken husus iş yerini açacağımız cadde veya sokakta yapacağınız işin yürüyüp yürümeyeceğidir. Bu aslında oldukça önemlidir. Örneğin bir sokak arasında pilavcı dükkanı açarsanız kısa bir süre sonra kapatmak zorunda kalabilirsiniz eğer yakınlarında size gelecek bir müşteri kitlesi yoksa para kazanmak haliyle zor olacaktır.

Yukarıda saydığım hususlara başkaları da eklemek mümkün şimdi düşük ve orta sermaye ile ne gibi işler yapılabilir. Aklıma gelenlerden bir kısmı

Fatura Ödeme Merkezi
Oto yıkama istasyonu
Perdeci
Kahvaltı Salonu
Pilavcı
Döner Büfesi
Sıkma Meyve Suyu Büfesi
Mantı Salonu

View full post on PART TİME İŞ İLANLARI