Jr. Art Direktör

Yer: İstanbul, Tüm Türkiye
URL: http://www.brewww.com

Beklediklerimiz:

# Fevkalade bir Photoshop bilgisi. Kalem-kağıt kullanır gibi Photoshop kullanabilmeli.
# Ama sadece Photoshop değil diğer yazılımlar konusunda da bilgi sahibi olmalı, herhangi bir dosyayı burun kıvırmadan açıp kendisine rahat bir çalışma ortamı kurabilmeli.
# Genel tasarım, tipografi, renk bilgisini yazmayacaktık ama yazmış bulunduk.
# Biz web uygulamaları yapıyoruz o nedenle web arabirimleri konusunda takıntılı olmalı. Yerleşimler, kullanım alışkanlıkları, beklentiler konusunda uzunca sohbet edebilmeliyiz.
# Hayatı 960 px grid’den -en azından bu sene- görmeli. Facebook dediğimizde, “bir tab için de 520 px çok az yahu” demeli.
# Flash bilgisi. Programlama beklemiyoruz fakat Flash’ın kapasitesini bilmeli, tasarımları buraya aktarabilmeli. Banner ebatlama vs. yapacak kadar bu yazılıma hakim olmalı.

Olursa iyi olur dediklerimiz:

# Basecamp ve SVN aşinalığı ya da alışkanlığı. İkincisi daha iyi.
# Yüzeysel HTML bilgisi, HTML yazmayacak fakat kapasitesini bilmeli. HTML5/CSS3 ikilisinden etkinlenmeli. Yazılımcı “bu teknik olarak mümkün değil” dediğinde “ama falanca yer yapmış” diyebilmeli.
# Video editing konusunda bilgi sahibi olmalı, bunu tasarımlarında/uygulamalarında kullanabilmeli.

Peki ne yapacak?

Art direktörden gelecek konseptlerin uygulamasını yapacak; kendisine bir site konsepti teslim edildiğinde bunu münferit sayfalara çevirecek. Sayfaların geçişlerine kafa yoracak ve bunların örnek uygulamalarını hazırlayacak. Banner ebatlamaları yapacak.

Çalışma koşulları:

Bu pozisyondaki kişi ofiste (İstanbul/Beşiktaş) ya da kendi evinde çalışabilir. Proje bazlı çalışacak kişileri beklemiyoruz, pozisyon full-time’dır. Anadolu’dan gelecek başvurulara öncelik tanıyacağız. Başvuruların -mutlaka- portföy ile yapılmasını bekliyoruz.

Başvuru Şekli: Özgeçmiş, portföy, örnek tasarım vs. ne varsa work@brewww.com adresine gönderebilirsiniz.

View full post on Tasarım İlanları