Kendi İşinizi Kurmak İçin Kredi İmkanları

Ülkemizde ev hanımlarının sayısı bir hayli fazla, ev hanımları günümüz ekonomik şartlarından dolayı artık bir iş sahibi olmak istiyorlar ve bu tercihleri genelde kendi işlerini kurmaktan yöne oluyor. Kendi el becerilerini kullanarak, çekip çevirebilecekleri, aile ekonomisine katkıda bulunabilecekleri bir iş yeri açmak istiyorlar. Ancak burada sorunlar zinciri devreye giriyor tabi ki. İlk ve en büyük sorun tabi ki maddiyat, bir iş yeri açmak için belirli bir miktar paraya ihtiyaç var ki bu miktar çoğu ev hanımı için büyük para. Ev hanımlarının çoğunun üzerine mal varlığı olmadığından dolayı da bankalardan kredi çekme şansları da çok az. Bundan dolayı çoğu ev hanımının eli kolu bağlı. Bu yazımızın konusu da bu problemlerle karşı karşıya olan ev hanımlarına bilgi vermektir.

Kendi İşim İçin Finansman Bulamıyorum Diye Ümitsizliğe Kapılmayın

Ülkemizde ve dünyada en çok desteklenen yatırımcılar kendi işini yapanlar olmuştur. Kendi işini yapmak isteyenlere devlet çeşitli destek sağlamaktadır. Devlet desteği haricinde İsraf Önleme Vakfı kendi işini yapmak isteyenlere mikro kredi veriyor.  Bunun yanında girişimcilik konusunda eğitim almak ve projesi için finansman sağlamak isteyenler için KOSGEB 60 saat süren bir girişimcilik eğitimi veriyor. Bu eğitim sonrasında projeniz beğenilir ve onaylanır ise, geri ödemesiz 32.000 TL kadar destek verebiliyorlar. Tüm bunların yanında yukarı da ev hanımlarının bankalardan kredi kullanamadıklarından bahsetmiştim.

İstanbul ve diğer illerde  sadece kadınlara yönelik verilen mikro kredi imkanı ile ilgili  yazımı ise başka bir başlıkta ele aldım. Bu yazımızın devamı niteliğinde olanİş Kurmak İsteyen Kadınlara Mikro Kredi İmkanıyazı ise ilgilenenler için oldukça faydalı bilgiler içeriyor.

Kendi Projeniz İçin Hibe Kredisi Alma Şansı

Devletimizin girişimciler için sağladığı imkanların başında gelen hibe kredisi de kendi projenizi hayata geçirmek isteyen ancak finansal konuda sıkıntı yaşan kişiler için bir umut kapısı. Sizde hibe kredisi almak ve  hibe kredileri hakkında bilgi almak istiyorsanız  hibe kredileri konusunda size danışmanık olabilecek nitelikte  hibe kredisi almak için yapılması gerekenler, hibe kredisi almak için nereye başvurulur ve proje hazırlamada, hibe kredisi başvuru konularını aşama aşama ele alan bu konuda en ucuz bilgisi size sunan hibe kredisi kitabını incelebilirsiniz.

Hibe kredisi kitabı projesi olan üretim yapmak isteyen, işini büyütmek isteyen tüm  girişimciler ve kobiler için çok yararlı bilgiler içeren hibe kredileri almak için bir rehberdir. Hibe kredilerden faydalanmak için hazırlanmış olan hibe kredisi kitabını buradan inceleyebilirsiniz.

View full post on PART TİME İŞ İLANLARI